mail en
   

Aktualności

 

Zaproszenie do udziału w Konsultacjach dotyczących sztucznej
inteligencji – EuropeSay on AI

 Sztuczna inteligencja (AI) wpływa na nasze życie prywatne i zawodowe. Już obecnie algorytmy komputerowe pomagają nam podjąć decyzję, np.  który produkt kupić lub którą drogą najszybciej dotrzeć do celu. Jaka będzie rola sztucznej inteligencji w przyszłości nie wiemy. Prawdopodobnie ogromna. Wzrost znaczenia sztucznej inteligencji rodzi wiele pytań i obaw.

Zapraszamy do udziału w konsultacjach na temat sztucznej inteligencji, które prowadzone są w ramach dużego projektu finansowanego przez Unię Europejską pt. „Ludzki Mózg” (Human Brain). Skupia się on na badaniach w dziedzinie neuronauki, komputerów i medycyny inspirowanej mózgiem.

Chcemy wiedzieć, jak społeczeństwo zapatruje się na sztuczną inteligencję oraz poznać obawy, życzenia i opinie na ten temat. Dowiedzieć się, jak różne osoby subiektywnie postrzegają to zagadnienie.

W całej Europie w konsultacjach bierze udział 700 osób. Aby w nich uczestniczyć nie jest potrzebna żadna wiedza o sztucznej inteligencji. Konsultacje mają formę kameralnych spotkań organizowanych w gronie rodziny, znajomych oraz przyjaciół, z wykorzystaniem platformy on-line.

Aby zorganizować spotkanie wystarczy:

Organizatorzy spotkań mogą otrzymać certyfikaty potwierdzające organizację konsultacji w ramach projektu międzynarodowego.

Dodatkowe informacje dla organizatorów znajdują się TUTAJ

 

Więcej informacji o projekcie: https://www.humanbrainproject.eu/en/

Dane kontaktowe polskiego partnera EuropeSay:
Beata Poteralska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Tel. (48) 364-92-40, 661 234 418

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obszary działalności

 

 

 

Czasopismo Ł- ITeE 

 


pinf logo mini


 

 

 


 

biuletyn 2015 01


 


  

akredytowana iob logo

 

  


Dane osobowe