mail  
   

Aktualności

 

FLxDeep to projekt sześciu instytucji partnerskich, koordynowany przez Finland Futures Research Center przy Turku School of Economics, University of Turku i realizowany we współpracy z ekspertami UNESCO. Projekt jest finansowany przez EIT Climate KIC i ma na celu współtworzenie i wdrożenie procesów, które wprowadzają, rozwijają i aktywnie wykorzystują umiejętność Futures Literacy (praca z przyszłością), aby wspierać innowacje społeczne, biznesowe, technologiczne związane z badaniami i działaniami nad zmianami klimatu oraz przyczynić się do transformacji systemowej w tym obszarze.

Prace projektowe są ukierunkowane na trzy z ośmiu programów tematycznych (tzw. Deep Demonstrations) EIT Climate KIC:

Longtermism,

Net-zero Emissions Maritime Hubs, oraz

Just Transformations.

FLxDeep jest projektem wykorzystującym metodę participatory action research (Kemmis 2014) oraz metody kooperatywne i partycypacyjne. FLxDeep będzie generować, dokumentować i udostępniać najlepsze praktyki w zakresie rozwijania wiedzy i metod pracy z przyszłością przyczyniające się do transformacji całego systemu społeczno-gospodarczego. Dobre praktyki będą podstawą do przygotowania materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez kadrę zarządzającą EIT Climate-KIC, przez partnerów tej organizacji oraz lokalnych aktorów zmian. Ponadto, w projekcie zostaną wygenerowane modele biznesowe świadczenia usług budowania kompetencji pracy z przyszłością (Futures Literacy), które wspierają działania na rzecz klimatu.

Instytucje partnerskie i zespół projektu
Zespół FLxDeep obejmuje:

Projekt FLxDeep jest finansowany przez EIT Climate KIC

FLxDeep jest finansowany przez EIT Climate KIC. Climate – KIC jest wspólnotą wiedzy i innowacji utworzoną przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii - EIT. EIT jest organem UE, którego misją jest tworzenie zrównoważonego wzrostu poprzez edukację, przedsiębiorczość i innowacje, co skutkuje połączonym, twórczym przekształcaniem wiedzy i pomysłów w opłacalne produkty lub usługi, pomagające łagodzić zmiany klimatyczne.
Climate – KIC to największe w Europie partnerstwo publiczno-prywatne na rzecz innowacji i ochrony klimatu, składające się z dynamicznych firm, najlepszych instytucji akademickich i sektora publicznego.

Okres finansowania projektu trwa od 1 stycznia 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. Poprzedni okres finansowania trwał od 1 czerwca 2019 r. Do 31 grudnia 2019 r.

Finansowanie

1.01.2020 – 31.12.2020:
Całkowity budżet projektu: € 597 304, grant EIT: € 477 844

1.06.2019 - 31.12.2019: 
Całkowity budżet: € 73 451, grant EIT: € 58 761

WIĘCEJ INFORMACJI 

Strona koordynatora projektu:

https://www.utu.fi/en/university/turku-school-of-economics/finland-futures-research-centre/research/FLxDeep

 Więcej informacji o eit climate-kic:

https://www.climate-kic.org/

 

Deep Demonstrations

 

Zespół projektowy Łukasiewicz – ITeE

Anna Pająk
Zakład Innowacji Organizacyjnych i Analiz Systemowych
Email: aTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. 0048 48 364 92 80

 
Joanna Łabędzka

Zakład Innowacji Organizacyjnych i Analiz Systemowych
Email: jTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. 0048 48 364 92 86

 

 

 

Obszary działalności

 

 

 

Czasopismo Ł- ITeE 

 


pinf logo mini


 

 

 


 

biuletyn 2015 01


 


  

akredytowana iob logo

 

  


Dane osobowe