mail  
   

Aktualności

 

Łukasiewicz – Instytut Tele- i Radiotechniczny opracowuje i wykonuje ultradźwiękowe linie technologiczne do produkcji maseczek chirurgicznych wykonywanych na bazie włóknin wytwarzanych przez Łukasiewicz – Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych oraz linie produkcyjne do półmasek w standardzie FFP 2/3 dla klientów komercyjnych.

Ze względu na priorytet zadania i związane z tym krótkie terminy wdrożenia, Łukasiewicz – Instytut Tele- i Radiotechniczny  poszukiwał możliwych sposobów przyspieszających proces realizacji.

 – W ciągu dwóch dni, korzystając z siły Łukasiewicza i wsparcia Departamentu Komercjalizacji zidentyfikowaliśmy Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji jako potencjalnego producenta precyzyjnych mechanicznych komponentów i dzięki nawiązanej  współpracy będzie możliwe przyśpieszenie realizacji tego zadania – mówi dr hab. inż. Andrzej Nowakowski, Zastępca Dyrektora ds. Badawczych Łukasiewicz - ITR.

Na podjęcie tej współpracy  przez Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji pozwoli uruchomione niedawno w tym Instytucie Centrum Prototypowania z unikatowym potencjałem wytwórczym, w tym najnowocześniejszymi wieloosiowymi obrabiarkami sterowanymi numerycznie, o najwyższych dokładnościach oraz zaawansowanym oprogramowaniem CAM, wspomagającym proces programowania.

Jak mówi dyrektor Łukasiewicz - ITeE dr inż. Jakub Gadek – Kadra inżynieryjno-techniczna Łukasiewicz - ITeE z zaangażowaniem podjęła obecne wyzwanie, wymagające najwyższych kwalifikacji i sprawnej organizacji w realizacji tego przedsięwzięciaMam nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do efektywnego wykorzystania potencjału naszych instytutów w walce z pandemią koronawirusa

Instytuty Łukasiewicza aktywnie włączyły się w walkę ze skutkami pandemii. Działania te realizowane są pod wspólnym szyldem #TarczaNaukowa. Już dziś na różnym etapie zaawansowania znajduje się kilkanaście projektów naukowo-badawczych i inżynierskich. Więcej o zaangażowaniu naukowców trzeciej pod względem wielkości Sieci Badawczej w Europie w walkę z koronawirusem można przeczytać pod linkiem:

https://lukasiewicz.gov.pl/media/informacje-prasowe/tarcza-naukowa

Informacje te są na bieżąco aktualizowane.

Obszary działalności

 

 

 

Czasopismo Ł- ITeE 

 


pinf logo mini


 

 

 


 

biuletyn 2015 01


 


  

akredytowana iob logo

 

  


Dane osobowe