mail  
   

Aktualności

Produkcja prototypowa i doświadczalna

 

Produkcja prototypowa i doświadczalna realizowana jest w Pionie Doświadczalnym. W ramach badawczo -rozwojowej i aplikacyjnej misji Instytutu realizowane są prace projektowe, produkcyjne i wdrożeniowe w zakresie prototypowych urządzeń mechanicznych i mechatronicznych. Działalność wdrożeniowa jest ukierunkowana na automatyzację procesów technologicznych i eksploatacyjnych w przedsiębiorstwach przemysłowych. Tematyka realizowanych zadań dotyczy budowy nowych urządzeń wspomagających procesy wytwarzania, eksploatacji oraz modernizacji istniejących rozwiązań. Stałą i sukcesywnie rozszerzaną ofertą Zakładu jest nowoczesna, unikatowa aparatura naukowo-badawcza oraz kontrolno-pomiarowa do zastosowań laboratoryjnych i przemysłowych. Zakład Doświadczalny specjalizuje się w realizacji projektów nietypowych i dedykowanych, realizowanych jednostkowo lub małoseryjnie. Uzupełnieniem oferty Zakładu Doświadczalnego jest działalność w zakresie konstrukcji i wytwarzania specjalizowanych narzędzi produkcyjnych.

Zadania Zakładu Konstrukcji Prototypów obejmują w szczególności:

  • projektowanie i wytwarzanie aparatury badawczej i kontrolno-pomiarowej,
  • konstruowanie i produkcję unikatowych urządzeń technologicznych,
  • wykonawstwo prototypowych urządzeń opracowywanych w zakładach naukowych Instytutu,
  • projektowanie i wykonawstwo specjalnego oprzyrządowania technologicznego.

W ramach Pionu funkcjonują Zakład Doświadczalny i Zakład Konstrukcji Prototypów, a także laboratorium kontroli jakości wyposażone w wysokiej klasy współrzędnościową maszynę pomiarową. We wszystkich jednostkach organizacyjnych Zakładu prace projektowe i procesy wytwarzania przebiegają w oparciu o wdrożony System Jakości zgodny z normą ISO 9001, certyfikowany przez TÜV.

  

samborski

dr inż. Tomasz Samborski

kierownik Zakładu Konstrukcji Prototypów

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. (+48) 48 364-42-41 wew. 232

 

 

dr inż. Tomasz Ryba

kierownik Laboratorium Pierwszych Uruchomień

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. (+48) 48 364-42-41 wew. 422

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obszary działalności

 

 

 

Czasopismo Ł- ITeE 

 


pinf logo mini


 

 

 


 

biuletyn 2015 01


 


  

akredytowana iob logo

 

  


Dane osobowe