mail en
   

Aktualności

Produkcja prototypowa i doświadczalna

 

Produkcja prototypowa i doświadczalna realizowana jest w Pionie Doświadczalnym. W ramach badawczo -rozwojowej i aplikacyjnej misji Instytutu realizowane są prace projektowe, produkcyjne i wdrożeniowe w zakresie prototypowych urządzeń mechanicznych i mechatronicznych. Działalność wdrożeniowa jest ukierunkowana na automatyzację procesów technologicznych i eksploatacyjnych w przedsiębiorstwach przemysłowych. Tematyka realizowanych zadań dotyczy budowy nowych urządzeń wspomagających procesy wytwarzania, eksploatacji oraz modernizacji istniejących rozwiązań. Stałą i sukcesywnie rozszerzaną ofertą Zakładu jest nowoczesna, unikatowa aparatura naukowo-badawcza oraz kontrolno-pomiarowa do zastosowań laboratoryjnych i przemysłowych. Zakład Doświadczalny specjalizuje się w realizacji projektów nietypowych i dedykowanych, realizowanych jednostkowo lub małoseryjnie. Uzupełnieniem oferty Zakładu Doświadczalnego jest działalność w zakresie konstrukcji i wytwarzania specjalizowanych narzędzi produkcyjnych.

Zadania Zakładu Konstrukcji Prototypów obejmują w szczególności:

  • projektowanie i wytwarzanie aparatury badawczej i kontrolno-pomiarowej,
  • konstruowanie i produkcję unikatowych urządzeń technologicznych,
  • wykonawstwo prototypowych urządzeń opracowywanych w zakładach naukowych Instytutu,
  • projektowanie i wykonawstwo specjalnego oprzyrządowania technologicznego.

W ramach Pionu funkcjonują Zakład Doświadczalny i Zakład Konstrukcji Prototypów, a także laboratorium kontroli jakości wyposażone w wysokiej klasy współrzędnościową maszynę pomiarową. We wszystkich jednostkach organizacyjnych Zakładu prace projektowe i procesy wytwarzania przebiegają w oparciu o wdrożony System Jakości zgodny z normą ISO 9001, certyfikowany przez TÜV.

  

zbrowski

dr hab. inż. Andrzej Zbrowski

profesor nadzw.
kierownik Zakładu Konstrukcji Prototypów

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. (+48) 48 364-42-41 wew. 305

zacharski

mgr inż. Szymon Zacharski

kierownik Zakładu Doświadczalnego

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. (+48) 48 364-42-41 wew. 389

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obszary działalności

 

 

 

Czasopismo Ł- ITeE 

 


pinf logo mini


 

 

 


 

biuletyn 2015 01


 


  

akredytowana iob logo

 

  

 


Dane osobowe